Ciało
„My Mężczyźni chwalimy się często, że wiemy wszystko o naszych samochodach. A kto z nas wie jaki ma poziom testosteronu? Testosteron to przecież nasz najważniejszy hormon! Już po 40stce zaczynamy go tracić ok. 1% rocznie. Aby spowolnić ten proces musimy zacząć o siebie dbać. Jeśli nie pomoże sam lifestyle, z pomocą przychodzi profesjonalna medycyna. Zapraszamy do „Wysokiego-T”!
niskie t
PAN „BRZUCH PIWNY”

Zastanawiasz gdzie się podziała Twoja forma i sylwetka, która jeszcze nie tak dawno Ci towarzyszyła? A może nigdy nie należałeś do typu wysportowanych i aktywnych, ale nie narzekałeś na „brzuszek”? Co mogło się zmienić? Czy Twój tryb życia zmienił się na niezdrowy?

Odpowiedzią na te pytania może być małe „t: czyli zbyt mała ilości testosteronu w Twoim organizmie. To właśnie niski poziom hormonu wpływa na zmniejszanie się masy ciała, ale również na zanik siły mięśniowej. Mogą też się pojawić bóle stawów i mięśni połączone ze spadkiem ich masy, co prowadzi do osłabienie samych kości. Pojawia się otyłość typu „jabłko” czyli nadmiar tkanki tłuszczowej, zlokalizowanej zwłaszcza w okolicy brzucha.W tkance tłuszczowej brzucha znajdują się enzymy odpowiedzialne za przemianę testosteronu w żeńskie hormony – estrogeny. Te zaś powodują odkładanie się tłuszczu właśnie w okolicach brzucha. Brak testosteronu powoduje zatem tycie, a następstwem tycia jest spadek testosteronu. Dodatkowo obniża się motywacja do ćwiczeń i ruchu. Wpadamy w tzw. błędne koło. Nic, tylko siąść przed telewizorem...

Zadbaj o swoje zdrowie, formę i kondycję - zweryfikuj poziom testosteronu.

Wysokie T
PAN „ZADOWOLONY
ZE SWOJEGO CIAŁA

Zapytasz jak zadbać o wysokie „T” czyli odpowiednie stężenie hormonu. O wyższy poziom testosteronu można zadbać naturalnie, poprzez redukcję wagi ciała i regularne uprawianie sportu. Zwiększa się wytrzymałość, a nawet wygląd samej sylwetki. Obecność odpowiedniego poziomy testosteronu ma nieocenioną rolę w procesie rozbudowy masy mięśniowej. Sprawia, że w miejsce tkanki tłuszczowej pojawiają się mięśnie.

Dbanie o odpowiedni sposób żywienia, dostarczający wybranych składników odżywczych i biologicznie aktywnych ma znaczny wpływ na gospodarkę hormonalną, od której zależy również poziom testosteronu.

Jednak najważniejsze, że wraca motywacja dzięki czemu można ruszyć się z kanapy. Dbanie o regularną aktywność fizyczną, utrzymania wagi i odpowiedniej kondycji, wpływa przede wszystkim na utrzymanie jego męskości.